Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva

Súkromné centrum
špeciálno-pedagogického poradenstva

Námestie sv. Cyrila a Metoda č. 161, 078 01 Sečovce


Poverená riadením: Mgr. Ing. Terézia Stanková tel.: 0907 940 198
 

E-mail: cspp.secovce@gmail.com


Poskytujeme všeobecne prospešné služby s konkretizáciou:

- odborná logopedická, psychologická a špeciálno-pedagogická starostlivosť
- komplexná špeciálno-pedagogická diagnostika
- poradenský servis pre rodičov a pedagógov
- posudzovanie školskej zrelosti
- neurofeedback*


Neurofeedback - známy aj ako biofeedback mozgových vĺn, alebo EEG biofeedback, je biofeedback zameraný na naučené zmeny mozgovej aktivity s cieľom zlepšenia fungovania mozgu. Biofeedback používa citlivé elektronické prístroje na meranie pacientovej fyziológie a na spätnú väzbu tejto informácie k pacientovi s cieľom naučiť pacienta ovládať svoju fyziológiu.

 

Biofeedback – neinvazívna forma liečby. Terapeut pripojí k telu rôzne elektródy alebo senzory, ktoré snímajú rozličné fyziologické parametre a zobrazuje ich na prístroji ako spätnoväzbovú informáciu tak, aby ju pacient vnímal. Umožňuje, aby sa pacienti mohli naučiť ovplyvniť aj také jemné fyziologické zmeny, ktoré predtým nevedel vedome vnímať. Postupným cvičením tak nová odpoveď a správanie môže pomôcť prinášať úľavu a zlepšenie rôznych porúch a dysfunkcií. Tak sa môže pacient naučiť redukovať napríklad migrénu, bolesti hlavy, po mozgovej príhode obnoviť motorické funkcie, deti a dospelí s ADD alebo s ADHD môžu zlepšiť svoju koncentráciu a sebakontrolu. Pacienti s inkontinenciami môžu dosiahnuť výraznú redukciu svojich príznakov.

(*Certifikát N°: 207/10, Slovenská asociácia pre biofeedback a neuroreguláciu, Neurobiofeedback inštitút, Rimavská Sobota)
 


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmasterÚvodná stránka