Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Futbalový klub ROMA Sečovce

Adresa: 

Futbalový klub TJ ROMA Sečovce

Nám.sv. Cyrila a Metoda 143/46,

078 01 Sečovce

Kontakty:

Výkonný výbor:

  1. Július Tokár - predseda
  2. Marián Vanci - podpredseda
  3. Jozef Tóth - člen, tréner družstiev mužov a dorastencov
  4. Dezider Danč - člen, zástupca hráčov
  5. Zdenko Prášil - člen, zástupca hráčov
  6. Ing. Lýdia Vereščáková - člen, zástupca Mesta Sečovce, 1. ISSF manažér
  7. Mgr. Ján Hreňo - člen, 2. ISSF manažér

Štatutárni zástupcovia:

  1. Marián Vanci
  2. Ing. Lýdia Vereščáková 
  3. Jozef Tóth

 

Z histórie:

Futbalový klub TJ ROMA Sečovce začal podľa prvých historicky doložených Stanov fungovať 26.apríla 1993. Podľa podania pamätníkov futbalu v Sečovciach je ale história rómskeho futbalu v meste oveľa staršia. Niektorí jej začiatky kladú do 50-tych, iní do 60-tych rokov minulého storočia. Písomná dokumentácia, ktorá by to potvrdila alebo vyvrátila, neexistuje.

Do roku 2012 klub nebol oficiálne zaregistrovaný v Registri združení, nemal pridelené IČO ani vlastný účet v banke. Mesto Sečovce preto od počiatkov rómskemu futbalu pomáhalo transferom dotácií zo svojho rozpočtu cez FK Slavoj Sečovce, ktorý ho vo svojej štruktúre viedol ako rómsky oddiel.

Zlom nastal v máji 2012, kedy bol klub zaregistrovaný ako občianske združenie, získal IČO, otvoril si účet v banke a stal sa nezávislým od rozhodnutí Výkonného výboru FK Slavoj Sečovce.  

Spôsob fungovania klubu:

Klub kompletne zrekonštruoval svoj Výkonný výbor a novelizoval Stanovy. V záujme transparentnosti v ňom zaviedol krížovú kontrolu - ani jeden zo štatutárnych zástupcov nesmie konať bez zástupcu mesta Sečovce: hospodára-manažéra. 

Ako jediný klub v meste vo svojich Stanovách v máji 2012 zakotvil povinnú funkciu zástupcu mesta, ktorého deleguje úradujúci primátor mesta kvôli kontrole. Zástupca mesta musí byť členom Výkonného výboru a jeho hlavnou úlohou je dohliadať na účelné nakladanie s prostriedkami z mestského rozpočtu, o ktoré môže každý klub v meste požiadať v rámci položky dotácie pre športové kluby.

Zástupca mesta je Členskou schôdzou ako najvyšším orgánom klubu neodvolateľný. Odvolať ho možno len so súhlasom úradujúceho primátora mesta. Ani jeden zo štatutárnych zástupcov klubu nemôže konať bez podpisu zástupcu mesta, ktorý môže, ale nemusí byť zároveň jedným zo štatutárnych zástupcov združenia.

Družstvá:

V minulosti, do roku 2013, farby klubu v súťažiach Oblastného futbalového zväzu Trebišov hájili dve družstvá: muži a žiaci. Muži hrali dlhodobo v VII. lige( pôvodne 2. trieda okresu ) a žiaci v štartovali v III. lige. 

Po sezóne 2012/2013 došlo k reorganizácii súťaží v pôsobnosti ObFZ Trebišov a rozdeleniu súťaží v VII. a VI. lige( pôvodne 1. trieda okresu) na Sever a Juh. V tej istej sezóne sa družstvo mužov FK TJ ROMA Sečovce prvýkrát vo svojej histórii prebojovalo do VI. ligy Sever. Je nutné podotknúť, že v klube hrajú len vlastní odchovanci zo Sečoviec. 

Na sezónu 2013/2014 prihlásilo do súťaže okrem družstva mužov( VI. liga Sever) aj družstvo dorastencov(IV. liga skupina "B"), aby sa zabezpečila kontinuálna výchova mladých rómskych futbalistov. Kým existovalo len žiacke družstvo, najtalentovaných futbalistov klub na 2-3ruoky posielal na hosťovania do dorasteneckých družstie  v okrese, ktoré o nich prejavili záujem a ostatní mali prestávku. Dôsledkom toho nebol zabezpečený dostatočný prílev vlastných odchovancov do družstva mužov.

Klub o možnosti štartu všetkých druhov družstiev - teda žiakov, dorastencov aj mužov rokoval s vedením mesta, ale kvôli finančnej náročnosti od tohto modelu upustil a družstvo žiakov zrušil. 

 

Výsledky družstiev:

 

Sezóna 2014/2015

Muži: Po jesennej časti si muži zaknihovali jediné víťazstvo v 11 zápasoch, zimovali s 3 bodmi na poslednom mieste tabuľky. V jarnej časti z 11 kôl získali 14 bodov - 4 víťazstvá, 2 remízy, 5 prehier. Najväčším prekvapením sezóny v VI. lige bola ich domáca výhra s Novým Ruskovom(3:2), ktorý je druhým v konečnej tabuľke. Aj vďaka tomuto víťazstvu a doťahovaniu výsledkov v posledných kolách sa mužom FK TJ Roma Sečovce podarilo udržať sa v VI. lige. 

Dorast: Družstvo sa v skupine Starší dorast skupina "B" po jesennej časti umiestnilo na 4. mieste tabuľky z 5 družstiev, ktoré súťaž hrajú. V jari sa družstvu nedarilo a potom, ako sa zo súťaže odhlásil Brehov, skončilo posledné. Počas sezóny z 12 zápasov vyhrali dva a ukončili ju so 6 bodmi.

 

Sezóna 2013/2014: 

Muži: Počas jesennej časti sa v VI. lige Sever umiestnili na 5. mieste tabuľky z 12 družstiev, ktoré v súťaži hrajú. V jarnej časti si výsledky zhoršili,  skončili na 9. mieste z 12 klubov.

Dorast: Družstvo sa v skupine Starší dorast skupina "B" umiestnilo na 5. mieste tabuľky zo 6 družstiev

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmasterÚvodná stránka