Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Šport v meste

 

sport2.jpgsport2.jpgsport2.jpg

V rokoch 1929 – 1938 bol hlavným reprezentantom v športovom živote Sečovský atletický klub (SAC). Dominoval futbal a SAC mal zásluhu za vznik dlhodobej futbalovej súťaže o Zemplínsky pohár. V máji 1933 sa hral prvý ročník. V tom roku Sečovce zvíťazili, ako najúspešnejší v kvalifikácii postúpili do 1.A triedy Východoslovenskej futbalovej župy. V roku 1932 krajinský úrad schválil stanovy Jednoty proletárskej telovýchovy (JPT) v Sečovciach. Aj tu mal rozhodujúcu úlohu futbal. Ďalšie spolky boli Telovýchovná jednota Sokol a Jednota Orla. Aktivity vyvíjal aj oddiel Zväzu junákov skautov v ČSR. V roku 1953 sa JPT premenovala na Telovýchovnú jednotu Slavoj. Mala futbalové, hádzanárske, stolnotenisové, hokejové, lyžiarske, volejbalové, atletické a šachové družstvá. 

Futbal

Futbalové mužstvo v roku 1964 postúpilo do divízie.

"A" mužstvo Futbalového klubu Sečovce (Slavoj) hrá v ročníku 2016/2017 v VII. lige Sever.

"A" mužstvo Futbalového klubu TJ ROMA Sečovce hrá v ročníku 2016/2017 v VI. lige Sever - odstúpené (sezónu nedohrali)

Viac informácií na osobitných podstránkach klubov.

Hádzaná 

V roku 1996 sa uskutočnila výstavba športovej haly. Hádzanári postúpili z 2. ligy do prvej. V roku 2000 sa prvý krát stali Majstrami Slovenska. O rok tento úspech zopakovali. Na dlhoročnú hádzanársku tradíciu v Sečovciach v roku 2012 nadviazal Šk Noxwel –  muži hrali v ročníku 2014/2015 v 1. lige Východ a mali ambíciu postúpiť do extraligy. Vzhľadom na problémy s organizovaním 1. ligy Východ (hrali by len 3 mužstvá),  sa sečovskí muži v sezóne 2015/2016 neprihlásili do súťaže. Viac informácií na osobitnej podstránke klubu.

Stolný tenis   

Stolní tenisti naše mesto reprezentovali v 4. lige sk. Zemplínska pod hlavičkou Spojenej školy. Viac informácií na osobitnej podstránke klubu.

Tenis 

Tenisti sú združení v Tenisovom klube Senior. Tenisový klub vznikol v roku 1999. Sídlo klubu je Hviezdoslavova ulica – bývalé kúpalisko. Súčasný počet členov klubu je 44.  Členovia klubu počas sezóny formou brigád svojpomocne udržiavajú antukové ihriska ako aj ich okolie v prevádzky schopnom stave. 

 

Ďalšie športy v meste:

Silový trojboj, hokej, hokejbal, turistika. Viac informácií na osobitných podstránkach klubov. 

 

Atletické akcie roka:

Základná škola Komenského od roku 1961 v spolupráci s Mestom Sečovce organizuje Poddargovské hry žiakov.

Mesto Sečovce organizovalo každý rok polmaratón pod názvom Sečovská desiatka.     

 

        


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmasterÚvodná stránka